Створення Prom.ua

На початку 3 розробника програмного забезпечення Микола Палієнко, Денис Горовий та Тарас Мурашко почали у вільний час писати код свіжого плану. Після цього вирішили витрачати власну зарплатню реклами. Через час до них сам прийшов профільний закордонний трейдер і викупив частку приблизно за мільйон доларів.
  • Микола Палієнко
  • Денис Горовий
  • Тарас Мурашко
Команда Prom не мала далекого горизонту планування. Вони хотіли б розробити товар, який був би популярний на ринку і робив заробіток, і вийти із зони комфорту "ми працюємо з програмістами і пишемо комусь деякі проекти". З одного боку очікування міцно виправдалися, все, що вони розраховували спочатку, вони досягли ще кілька років тому.

У 2008 році у промисловості стартапів як таких не було. Зараз у трейдерів проблема знайти важливий план, а за цей час тоді в Америці виник занепад, і українські сайти мало кому були потрібні. Команда навіть не оцінювала можливість пошуку інвестора, і вони просто проробляли все самі на свої заощадження.

Крізь якийсь час із командою зв'язалися трейдери. Варто сказати, що для Allegro це був раз з перших венчурних проектів, вони в основному не інвестують у плани на подібний на ранній стадії, а купують дорослий бізнес-переможець ринку.

Згодом зустрічі вони разом створили бізнес-план, оскільки вони не мали готового наміру. На його основі вони і позначили необхідну суму угоди кошти, які були необхідні для реалізації цього бізнес-плану та виходу на самоокупність.

Ще помітною особливістю є як сказано раніше, відсутність трейдерів на початку становлення стартапу. Усі кошти, вкладені у план, були від самих Палієнко, Горового та Мурашка. Вони вкладали у план власні заощадження. До того моменту було витрачено на маркетинг кілька десятків тис. Коли вони тільки-но познайомилися, плану було півроку. Змова безповоротно закінчилася крізь 8-9 місяців. План за цей час по суті був подібний до того, що є зараз, але просто менше за масштабами. У них було близько 50 тис. платних покупців і кілька десятків тис. безкоштовних.

До Миколи Палієнка впевненість прийшла з етапу запуску плану. Як він сам і каже, він невдоволено усвідомлює, звідки вона взялася, але це міцно допомагало йти вперед. Тим більше, команда повірила в те, що в них вийде, коли ними серйозно зацікавилися трейдери.

Але хто ці "вони" чи "команда"? Усі у команді практично на початку поділили ролі: Тарас Мурашко займався більш програмуванням, після чого він став технічним директором. У Дениса Горового був досвід продажу товарів і він більше усвідомлював інтернет-маркетингу. В результаті він став відповідати за продукт та маркетинг. А Микола, як найбувалий у розробці, став керувати рештою. Втім спочатку вони просто займалися розробкою, потім вже їх ролі поступово стали все більш ділитися.
Офіс Prom.ua
На даний момент у Prom працює приблизно 600 людей. Тут є великий відділ продажу та супроводу покупців. Найбільші старання прямують на 2 великі ринки, Україну та Росію. Кількість фірм, які платять їм гроші, наближається до 20 000, і це вимагає значних людських ресурсів.

Щодо країн у яких працює маркетплейс, то він діє в чотирьох провідних країнах: Україна, Росія, Білорусь, Казахстан. Ще продукт перевели на турецьку, іспанську, польську та англійську. Є також плани в Туреччині, Індії та державах Латинської Америки. На їх Prom поки що тільки розвивається.
Головний кабінет розташований у Києві, а ще є представники в Москві. Ще є гігантська дилерська мережа в більшості великих населених пунктів України та РФ, а також у Білорусі та Казахстані.

І, природно, як і в інших планів, у ситуації цього є власні суперники. У В2В це All.biz, на торгових майданчиках це Aukro, в магазинах Rozetka, у пропозиціях сильні, крім них, тільки дошки оголошень.
Infosoft - це команда ІТ-інженерів і інженерів по забезпеченню якості. Ми надаємо компаніям з технічними талантами і досвідом розробки продуктів для створення програмного забезпечення світового класу. Ви можете збільшувати і зменшувати число віддалених розробників програмного забезпечення в будь-який час без будь-якого фінансового ризику.
Наші інші статті:
Зв'яжіться з нами
Не соромтесь писати та дзвонити нам. Нам дуже подобається спілкуватись з нашими клієнтами.
+380(63)233-32-78
ip@infosoft.ua
English Ukrainian Russian