Reface - успішний український додаток

Reface - додаток, яке допоможе вам змінити обличчя персонажа з будь-якого фільму, мультфільму, відео чи навіть GIF. У своє час Reface обогнав TikTok і навіть Snapchat по кількості установ. Можна навіть сказати, що Reface - саме успішне додаток українського виробництва в Google Play і App Store. Але як началась ця історія?

«Ми хотіли створити технологію, яка дозволила нам сидіти перед екраном, включати Netflix, брати камеру - і дивитися фільми з нами в головному ролику», - говорить засновник і генеральний директор Reface Дмитро Швець.

Ідея казалася безумною і невиповненою, але думала про те, що цього ще ніхто не зробив, підтолкнула команду вперед. За два роки до того, як Reface розглавив американський магазин прикладних програм, один із співавторів Олеся Петрова виказала ідею про те, що люди зловживають технологіями deep-fake. Багато зв'язали це з фейковими новинами і викликали неоднозначну реакцію. І взагалі, щоб замінити чье-то обличчя, прийшлося використовувати машинне навчання і набір даних, а на це ходило близько трьох неділів. Технологія Reface дозволяє зробити це в три кліки.
  • Роман Могильный
  • Ярослав Бойко
  • Дмитрий Швец
  • Денис Дмитренко
У 2011 році троє студентів Могилянської академії Роман Могильний, Ярослав Бойко та Олесь Петров заснували ML-стартап Neocortext. Компанія займалася машинним навчанням, а Reface тоді взагалі не згадувалося. До речі, назву Neocortext досі можна побачити серед компаній у App Store та Google Play. Вгадайте, який єдиний додаток представлений цією компанією? Вірно, Reface.
У 2014 році до стартапу приєднався Денис Дмитренко. Він показав хлопцям, як найкраще формувати бізнес-логіку проекту та залучати до нього людей. Отже, було чотири співзасновники.

Кирило Сігіда, який приїхав того ж року, допоміг із розумінням маркетингу. Через рік до стартапу приєдналися Дмитро Швець та Іван Альцибеєв. Дмитро довгий час працював в інвестиційному фонді та знав, який стартап працюватиме, а який ні. Але в Івана сформувалося бачення кінцевого продукту. Дизайн, основа та зовнішній вигляд – його область компетенції.

"Статистика показує, що у молодих стартапів зазвичай буває два чи три засновники. У нас їх сім, тому що на кожному етапі команда поповнювалася життєво важливими людьми, які приносили щось нове, - пояснює Дмитро. - Дуже важливо оточувати себе людьми, закоханими. у свою справу. Тих, хто готовий нести фінансові та тимчасові втрати, щоб створити щось значуще". Інший приклад таких людей. Швець наводить інвесторів, які підтримували проект з моменту його створення. "У нас 13 ангелів. Один з головних - Сергій Токарєв, який нам дуже допоміг на початкових етапах», – додає стартапер.
Команда Reface
«Спочатку ми вирішили спробувати змінити особи на фотографіях і створили сервіс та програму Reflect. Ми дізналися, що досягли успіху, коли побачили твіт Ілона Маска. Він приклав обличчя до тіла Дуейна «Скелі» Джонсона і написав: "Так, я трохи підкачався ...".
«Твіт розлетівся світом - і ми зрозуміли, що він подобається людям», - згадує Дмитро Швець. Тоді хлопці вирішили перейти з фото до відео. Спочатку якість була невисокою, потім стала вищою. Так, у січні 2020 року з'явився додаток Doublicat для зміни осіб на гіфках. Про це одразу ж написали півтисячі відомих світових ЗМІ, зокрема Forbes, The Sun, The Verge та Mashable.
Із самого початку стартап був орієнтований на молодіжну аудиторію: людей, які щодня дивляться гігабайти відео як фанати та створюють свої власні. Але виявилося, що додатком користуються користувачі трохи старшого віку (особливо якщо порівнювати з TikTok) люди від 23 до 35 років.

Однак назва Doublicat, що так полюбилася українцям, не прийшла на Захід. Через транслітерацію Сполучені Штати не зрозуміли, що за цим словом стоїть якась двоїстість. Потім стартап отримав нову назву – Reface AI.
Infosoft - це команда ІТ-інженерів і інженерів по забезпеченню якості. Ми надаємо компаніям з технічними талантами і досвідом розробки продуктів для створення програмного забезпечення світового класу. Ви можете збільшувати і зменшувати число віддалених розробників програмного забезпечення в будь-який час без будь-якого фінансового ризику.
Наші інші статті:
Зв'яжіться з нами
Не соромтесь писати та дзвонити нам. Нам дуже подобається спілкуватись з нашими клієнтами.
+380(63)233-32-78
ip@infosoft.ua
English Ukrainian Russian