Що таке Ajax Systems?
Ajax Systems виробляє бездротові охоронні системи і робить це на високому рівні — компанія має 900 000 клієнтів з понад 120 країн. R&D відділ, що складається з чотирьох підрозділів у Києві, відповідає за розробку пристроїв: розробку програмного забезпечення та пристроїв, автоматизацію і тестування. Загальна кількість співробітників становить близько 350 фахівців. Команда вивчає, які характеристики повинен мати пристрій, створює прототип, тестує, удосконалює його і сертифікує. Результатом є лінійка з 36 пристроїв і оновлення мобільного додатку.
“Одне з завдань — постійно моніторити проблеми ринку та реагувати на них новими інженерними рішеннями”, — говорить Максим Мельник, директор R&D відділу пристроїв.
Пристрої Ajax працюють на ОС Malevich, а всі дані зберігаються в Ajax Cloud. Система датчиків Ajax також навчилася виявляти рухи не тільки в будинку, але й за його межами, тому вона може заздалегідь сповістити про підозру на крадіжку. Для надійної передачі даних на відстань до 2 км був розроблений власний протокол Jeweler.
Керівники Ajax Systems

У 2008 році друг Олександра зі школи, Євген Гуменюк, звернувся за порадою щодо вибору охоронної системи для будинку. В Україні не знайшли підходящої, тому замовили її з Росії. Виявилося, що там це коштувало дешевше. Друзі вирішили зробити бізнес із цієї ідеї.
Спочатку охоронні системи привозилися малими партіями поїздами з Росії. Потім перейшли на прямі закупівлі з Китаю. Це сталося після того, як підприємці виявили, що інструкції до охоронної системи були перекладені з китайської на російську. Успіх бізнес-ідеї перевищив очікування — продажі росли. В Україні такі системи коштували $600-700, а вони з партнером встановили ціну в $320. Одночасно всі продажі здійснювалися через онлайн-магазин, створений “на коліні”.
Однак можливості китайських сенсорів не підходили для професійного ринку. Сенсори не повідомляли про низький рівень заряду, мали маленький радіус дії і багато інших недоліків. Якщо сенсор зламувався, охоронна компанія не могла дізнатися про це. Китайські виробники не могли поліпшити якість, а вартість продукції з Тайваню і Європи була занадто високою.
Так з’явилася компанія Secur. Два засновники інвестували по $5,000 кожен у основні засоби і робочий капітал. Пристрої добре продавалися серед кінцевих споживачів, але підприємці хотіли вийти на ринок інтеграторів і охоронних компаній. Вони пообіцяли ріст обороту і стабільний ринок продажів.
Компанія Secur, яка спеціалізувалася на перепродажу китайських охоронних систем, стала попередником Ajax Systems. Бажання покращити низькоякісний китайський продукт, створивши продукт, який буде безпрецедентним за рівнем інновацій та фінансової доступності, спричинило пошук власних ефективних технологічних рішень. Тоді Конопотський вирішив завоювати B2B сегмент за допомогою центрального блоку. Він планував робити це в Україні. Поїздка до Шеньчженя, китайської столиці контрактного виробництва електроніки, дала підприємцю впевненість.
У 2010 році він погодився з другом дитинства Андрієм Новацьким, випускником факультету інструментальної техніки КПІ, та програмістом Михайлом Конвісаром, знайомим з роботи в МТС Україна, розробити хаб для сенсорів. Насправді, це була просто плата, “зашита” спеціально створеним для неї програмним забезпеченням. Виготовляли її на заводі “Електронмаш” у Києві. Пристрій назвали скромно — GS 101, але саме він став прототипом нинішнього футуристичного хабу Ajax.
У 2011 році він переглянув підхід до організації процесу і вирішив створити сенсор. В цій ніші рівень конкуренції нижчий через більшу кількість фізичних проблем, які сенсори повинні враховувати у своїй роботі. Результат перевершив очікування. Створено сенсори для руху, відкриття, розбиття скла, а також приймальний пристрій, який включав сенсори для охоронних центрів інших виробників.
Перші продажі через охоронні компанії відбулися після чотирьох місяців “холодних” дзвінків. Конопотський каже, що з десяти презентацій для бізнес-клієнтів вісім замовили систему. Динаміка зростання продажів була фантастичною. А потім раптом почалися масові скарги від клієнтів. Виявилося, що наступне оновлення прошивки швидко вичерпувало заряд батареї.
“Ми довго вибачалися, перевірили весь склад, зупинили продажі на місяць і перепрошили. Деякі компанії відмовились працювати з нами три роки, хоча були й ті, хто нас підтримав”, — говорить Конопотський.

Падіння та злет Ajax Systems
Чорна смуга продовжилася в Ajax Systems на початку 2012 року. Коли всі технічні помилки були виправлені, а продажі почали знову рости, засновник компанії вирішив створити систему другого покоління, орієнтовану на глобальний ринок.
Ідея прийшла йому після виставки охоронних систем у Москві в 2012 році. Підприємець вирішив, що сенсорну систему потрібно підключити до смартфона, збільшити діапазон сенсорів і підвищити їхню надійність. Експерти галузі та працівники компанії запевняли Конопотського, що технічно збільшити радіус дії неможливо.
Молодий підприємець не поступився своєю позицією, і після трьох років досліджень все вдалося. Техніки Ajax Systems створили унікальний стандарт бездротової комунікації Jeweler. Назва стандарту характеризує неймовірну точність технології: частоти, чутливість сенсорів, синхронізація часу, компоненти.
Завдяки цій технології радіус дії сенсорів Ajax 2.0 збільшився з 500 м до 2 км, термін служби батареї збільшився з трьох до семи років, а пінг зменшився до 12 с. Як показали перші установки, сенсори навіть покривали сигналом триповерховий приватний будинок.
З точки зору надійності та технічних характеристик, ці сенсори можна порівняти з аналогами з банківського сектору. Крім того, вони отримали привабливий футуристичний дизайн, розроблений також компанією.
У 2016 році було здійснено другий, і вже повністю успішний, спробу виходу на світовий ринок. Продукти Ajax отримали повне визнання в Європі та за її межами. Того ж року був випущений Ajax Hub, до якого можна підключати різні сенсори Ajax для створення повної охоронної системи відповідно до запитів користувача.
У 2017 році компанія отримала нагороду на міжнародній виставці за розробку інноваційного центру Ajax Hub, після чого була представлена нова операційна система Malevich для функціонування Ajax Hub в тому ж році. Наступного року компанія виграла «Срібло» на виставці Expoprotection Awards-2018. А в 2019 році був випущений новий сенсор руху MotionCam з камерою, а також вдосконалена версія контролера з випуском поліпшеного Ajax Hub 2.
Швидкий ріст компанії також підтверджується тим, що в 2018 році Ajax Systems мала 400 співробітників і обсяг виробництва становив 100 000 пристроїв на місяць, а в 2019 році кількість співробітників подвоїлася і досягла близько 800 осіб у команді. Обсяги виробництва також подвоїлися, як і прибутки компанії. У 2019 році Ajax успішно продавала свою продукцію в 93 країнах світу, а на внутрішньому ринку обсяг продажів зайняв більше 50% ринку.

Що зараз відбувається з Ajax Systems?
У березні 2022 року був випущений додаток Air Raid, який був завантажений в App Store та Play Store. Цей додаток був розроблений Ajax Systems, щоб повідомляти цивільних про початок повітряної тривоги.
У травні Ajax Systems оголосила про відкриття свого першого заводу за кордоном – в Стамбулі. Очікується, що новий завод площею 8300 квадратних метрів буде виробляти всю лінійку пристроїв Ajax, дублюючи існуюче виробництво в Україні.
Український розробник та виробник професійних охоронних систем Ajax Systems розпочав продажі в США разом зі своїм першим дистриб’ютором у Північній Америці, SS&SI.
Часті запитання (FAQ)
Ajax Systems — український стартап-виробник обладнання, який виробляє інтелектуальні системи безпеки для житлових та комерційних об’єктів.
Ajax Systems розширювалася по всьому світу завдяки стратегічним партнерствам з дистриб’юторами та реселерами в різних регіонах, а також участі в галузевих конференціях та виставках.
У травні 2022 року компанія Ajax Systems оголосила про відкриття свого першого заводу за кордоном – у Стамбулі. Передбачається, що новий завод площею 8300 квадратних метрів вироблятиме всю лінійку пристроїв Ajax, дублюючи існуюче виробництво в Україні.
Infosoft — це команда ІТ- та QA-інженерів. Ми надаємо компаніям технічні таланти та досвід розробки продуктів для створення програмного забезпечення світового класу. Ви можете масштабувати свою віддалену команду розробників програмного забезпечення в будь-який час без фінансових ризиків.